Що таке Інтернет та для чого він існує?
Ще з давніх давен, люди прагнули до чогось нового, до чогось незвіданого, врешті-решт, до вдосконаленості та полегшення пошуку потрібної нам інформації. Таким чином з роками людина, розвиваючи свої здібності та вміння, створила мережу Інтернет.Інтерне́т (від англ. Internet) — всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, таких як взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітньої павутини (World Wide Web —W W W ).
Як писати слово Інтернет???
Ця тема була дискусійною з
самого початку. Одні представники наукової громадськості наполягали на тому, що
його треба писати з великої літери, як ім’я власне. Вони обгрунтовували це тим,
що Інтернет — аж ніяк не єдина глобальна інформаційна мережа, хоча найбільша і
найпопулярніша. Тим не менш, існування інших великих інформаційних мереж не
дозволяє вважати Інтернет загальним ім’ям. Опоненти цієї позиції говорять про
те, що термін сьогодні настільки поширений і загальноприйнятий, що написання
слова Інтернет цілком припустимо з маленької літери.
Слово Інтернет не вимагає лапок, як і багато інших
однослівні найменування, особливо починаються з великої літери. Синонімами є
слова Всесвітня мережа (або Мережа), Всесвітня павутина (Павутиння).
В повсякденній мові слово Інтернет найчастіше вживається в значенні Всесвітньої павутини і доступної в ній інформації, а не у значенні самої фізичної мережі. Також вживаються терміни Всесвітня мережа, Глобальна мережа чи навіть одне слово Мережа, Іне́т, Тенета, Міжмережжя, Інтерне́трі або Не́трі. Все частіше Інтернет вживається і з малої літери, що можна пояснити паралелями з термінами «радіо», «телебачення», які пишуть з малої.
Історія Інтернету сягає досліджень 1960-х років, які проводилися на замовлення уряду США і мали на меті створення надійних розподілених комп'ютерних мереж, стійких до пошкоджень. Попередницею Інтернету стала мережа ARPANET (англ. Advanced Research Projects Agency Network), яка почавши функціонувати в кінці 1960-х, в кінці 1970-х об'єднувала близько 200 вузлів.